26 Ocak Dünya Gümrük Günü Coşku İle Kutlandı

26 Ocak Dünya Gümrük Günü Bölge Müdürlüğümüz ve Bağlantı idarelerimizde coşku ile kutlandı.

Atatürk Anıtına Çelenk Konuldu
Bölge Müdürümüz Musa Aydemir, Bölge Müdür Yardımcıları Ali İhsan Merdanoğlu, Alaattin Başak, Fethiye Tişkaya, Orhan Gökkaya, Bağlantı Gümrük Müdürlüklerimizin idarecileri, Şube Müdürleri, Gümrük personelleri ve gümrük müşavirlerinin katılımı ile 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu.
Program Bölge Müdürümüz Musa Aydemir’in Anıta çelenk koymasıyla başlayıp, Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona erdi.

Diğer faaliyetlerimizin haricinde Gümrük Günü kutlamalarına farkındalık katmak ve personelin motivasyonunu geliştirmek için çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

 Kocaeli Tavşancıl Huzurevi Sakinleri ile Kahvaltı Organizasyonu
Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Eskihisar’da, Tavşancıl Huzurevi Sakinleriyle güneşli güzel bir havada, sıcak bir ortamda şiir ve türkü eşliğinde kahvaltı yapıldı. Âşık Taner Öztürkoğlu’nun türkü, şiir ve türkü hikâyeleriyle devam edildi. Ayrıca huzur evi sakini Mehmet Nurettin Bahçeci Bey, huzur evi ve çalışanlarına dönük duygularını ifade eden şiirini okudu. Huzurevi sakinlerine hediyeler takdim edilerek vedalaşıldı.
 
Gelenekselleşen Kan Bağışı Kampanyası
Bölge Müdürlüğü binasının önünde Kızılay Kan Merkezi otobüsünde gümrük personeli ve iş takibinde bulunan mükellefler her yıl 26 Ocak Gümrük Günü’nde olduğu gibi bu yıl da kan bağışında bulundu. Kızılay yetkilileri de kan bağışının önemine dikkat çekerek bağışta bulunanlara teşekkür etti. Tüm katılımcılara Kızılay Kan Merkezince “Bağışlanan kanların hastalara, fidanların toprağa hayat vereceği” mesajı geldi.

Seka Kağıt Müzesi Gezildi
Bölge Müdürlüğümüz personelleri eğlenerek bakış açılarını genişleten Seka Kağıt Müzesini ziyaret ederek hoş bir zaman geçirmişlerdir.

Tiyatro Etkinliği
26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlamaları kapsamında personelimiz ile birlikte tiyatro etkinliği düzenlenmiştir.

Firma Ziyareti
Kurumsal iletişim çerçevesinde Bölge Müdür Yardımcımız Fethiye Tişkaya ve gümrük personellerimizle Arçelik A.Ş.’nin Gebze Organize Sanayi’de ki fabrikasına ziyarette bulunuldu.