Bakanlığımıza 45 Yıl Hizmeti Olan Bölge Müdür Yardımcısı Alaattin Başak'a Veda Yemeği Düzenlendi.

Bölge Müdür Yardımcımız Alaattin Başak’a emekliye ayrılması nedeniyle, Bölge Müdürümüz Musa Aydemir, Bölge Müdür Yardımcıları Ali İhsan Merdanoğlu, Ceylan Er, Orhan Gökkaya, Fethiye Tişkaya, Şube Müdürleri, Gümrük Müdürleri, personelimiz ve ailesinin katılımıyla veda yemeği düzenlendi.
 
Düzenlenen veda yemeğinde;
Bölge Müdürümüz Musa Aydemir yaptığı konuşmasında; “Çalışma gayretiyle örnek olan, hiçbir zaman güven problemi yaşamadığımız arkadaşımız, 45 yıl Bakanlığımıza hizmetinden sonra yaş haddiyle aramızdan ayrılıyor. Bugün düzenlediğimiz yemek vasıtasıyla hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyor ve bundan sonra ki emeklilik hayatında da kendisine başarılı ve sağlıklı bir ömür diliyorum." dedi.
 
Alaattin Başak’ın uzun yıllardır arkadaşı olan Bölge Müdür Yardımcısı Ali İhsan Merdanoğlu yaptığı konuşmasında; “Bugün hem hüzünlü, hem de mutlu bir gün, mutlu bir gün çünkü haysiyetli, onurlu, şerefli ve alnının akıyla bu ekmeğini yediği teşkilattan bir dost, bir arkadaşımız yaş haddiyle aramızdan ayrılıyor. Hüzünlü gün çünkü bu değerli arkadaşımız uzun bir emekten sonra çok verimli olduğu bu teşkilattan ayrılması hem teşkilat hem de Bölge Müdürlüğümüz açısından bir kayıp olacaktır.” dedi.
 
Bölge Müdür Yardımcısı Alaattin Başak ise gelen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “1972 yılında o zaman ki adı Gümrük ve Tekel Bakanlığı olan kurumumuzda çalışmaya başladım, dolu dolu 45 yıl geçirdim ve başladığım günden beri teşkilatta keşke çalışmasaydım dediğim hiçbir arkadaşım olmadı. Bu güne kadar beraber çalıştığım bütün arkadaşlarımdan faydalandım, iyilikler gördüm. O bakımdan çok mutluyum. İş için kırdıklarım olduysa hepsinden özür diliyorum, hepsini çok seviyorum, herkesten helallik istiyorum ve Bölge Müdürümüz şahsında tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Duygu dolu anların yaşandığı program; emekli olan Bölge Müdür Yardımcımız Alaattin Başak’a, Bölge Müdürümüz Musa Aydemir tarafından plaket ve hediyelerinin takdimi, adına hazırlanan slayt gösterisi, Bölge Müdür Yardımcısı Ali İhsan Merdanoğlu’nun yazdığı “Güle Güle Alaattin Başak” adlı şiir ve personelimizin Sn. Başak ile ilgili anılarını anlatmasıyla devam etti.