Bölge Müdürlüğümüz İdare Amirleri Toplantısının On Yedincisi Kocaeli’de Yapıldı

Bölge Müdürümüz Sn. Musa AYDEMİR Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcılarımız Sn. Ali İhsan MERDANOĞLU ve Sn. Orhan GÖKKAYA başta olmak üzere Şube Müdürleri, Bağlantı Gümrük Müdürleri, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürleri, Laboratuvar Müdürü ve Tasfiye İşletme Müdürünün katılımı ile Bölge Müdürlüğümüz birimleri arasında sağlıklı bir iletişimin kurulması, işbirliğinin güçlendirilmesi, hedeflerin geliştirilmesi ve koordineli hareket edilmesini sağlamak amacıyla toplantı gerçekleştirildi.
 
Toplantıda Bölge Müdürümüz Sn. Musa AYDEMİR; “Öncelikle Ticaret Bakanlığı olarak yeni yapılanmamız hayırlı uğurlu olsun. Toplantıları, Bölge içi iletişim, yönetişim, kontrol, koordinasyon ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla Bağlantı İdarelerimiz ve Bölge Müdürlüğümüz arasında faydalı olduğuna inandığımız için düzenliyoruz. Zaman zaman idarelerimizde bazı sıkıntılar oluyor, idarecilerimizin iletişim ve yönetim teknikleriyle gerekli koordineyi gerçekleştirerek, genel denetim, ikinci muayeneler yaparak idarelerinde güvenli, huzurlu bir çalışma ortamı oluşturmaları gerekiyor. Gümrük olarak sadece ithalat-ihracat işlemleri gerçekleştirmiyoruz, Ülke güvenliği, sağlık, ekonomik dengelerin korunması, haksız rekabetin önlenmesi, kültürel varlıkların korunması ve insan sağlığı gibi farklı birçok konuda kritik görev yapıyoruz. Bu nedenle, genel olarak teknolojiyi, yaşanan ticari gelişmeleri, yapılan inovasyonları takip ederek değişime sürekli hazır olmalıyız.” dedi.
 
Ayrıca, Sayın Bakanımız tarafından, Bölge Müdürlüğümüzde başarılı çalışmalar yapan, olağanüstü gayret göstererek, MGK’ca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya grupların zararlı faaliyetlerinin önlenmesinde önemli katkıda bulunan on beş personelimize verilen Başarı Belgeleri, Toplantıda takdim edildi.