‘’Deniz Yoluyla Serbest Dolaşıma Giriş Rejimi Denetimi’’ Konulu Verimsizliğe Yol Açan Unsurların Tespiti ve Çözümüne Yönelik Toplantı Düzenlendi

Bakanlığımız İç Denetim Başkanlığı 2018 Yılı İç Denetim Programı kapsamında 13.07.2018 tarihinde Körfez Ticaret Odası konferans salonunda Bakanlığımız İç Denetçileri Sn. Osman ÇANŞALI ve Sn. Serday AY’ın katılımlarıyla  “Deniz Yoluyla Serbest Dolaşıma Giriş Rejimi Denetimi” konulu toplantı düzenlendi. 
 
İç denetçilerimiz Sn. Osman Çamşalı ve Sn. Serday Ay tarafından ilgili liman işletmelerinin yerinde incelenmesine müteakip gerçekleşen toplantıda; özet beyanın tescilinden, gümrük beyannamesinin kapatılması aşamasına kadar olan süreçte deniz yoluyla serbest dolaşıma giriş rejiminin uygulanmasında verimsizliğe neden olan maliyet, süre vb. gibi unsurların tespit edilmesi için katılımcıların istek ve önerileri dinlenerek, karşılaşılan sorunların çözümünün hızlandırılması ve gümrük işlemlerinin daha hızlı tamamlanmasını sağlamak amacıyla fikir alışverişinde bulunuldu. 
 
Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep ÖZTÜRK açılış konuşmasında; “Düzenlenen toplantıyla üyelerimiz ve sektör temsilcileri bizzat soru sorma ve çözüm bulma imkânı buluyor. Hızlı çözümlere ulaşmak ve ticaretin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi için gerçekleştirilen, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim.” dedi.
 
Söz konusu toplantı; İç denetçilerimiz Sn. Osman ÇAMŞALI, Sn. Serdar AY, Bölge Müdürümüz Sn. Musa AYDEMİR, Bölge Müdür Yardımcısı Sn. Fethiye TİŞKAYA, Gümrük Müdürleri, Şube Müdürleri ile Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcileri, ithalatçı firmalar, liman işletmeleri, müşavirler ve acentelerin katılımı ile verimli bir şekilde tamamlanmıştır.