Doğal ve Yapay Görme Karşılaştırması Temelinde Yapay Zekanın Gelecekteki Etkileri Konulu Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

04.02.2019 tarihinde Kocaeli Sanayi Odası ile Bölge Müdürlüğümüz İdarecilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Geleneksel İstişare Toplantısında gündeme gelen hususlardan biri olan “Gelişen teknoloji, Endüstri 4.0, yapay zeka ve bilişim sistemleri ile ilgili uygulamaya dönük bir çalıştay yapılması” konusunda, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Sn. Ayhan ZEYTİNOĞLU ve Meclis Başkanı Sn. H. Tahsin TUĞRUL’un desteği ile Kocaeli Sanayi Odası koordinesinde, ESTAM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Sami ÖMEROĞLU’nun sunumu, Bölge Müdürümüz Sn. Musa AYDEMİR ve Bölge Müdürlüğümüz İdarecileri, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı Yöneticileri ve Kocaeli Sanayi Odası Temsilcilerinin katılımı ile “Doğal ve Yapay Görme Karşılaştırması Temelinde Yapay Zekanın Gelecekteki Etkileri” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
Toplantıda; Biyolojik Beyin işlevleri temel alınarak birden fazla fizyolojik fonksiyonu gerçekleştirmekle görevli, yakın gelecekte tüm fonksiyonları gerçekleştirme potansiyeli olan ve dünyadaki gelişim ve bilişim sürecinde sıçramalı bir ivmelenme döneminden geçen Yapay Zekanın Doğal Zeka ile karşılaştırması, çoklu zeka türleri, yapay zekanın geçmişten günümüze gelişim aşamaları ve insanlık ve mesleklerimize etkileri konuları işlenerek yapay zeka kavramının insan, teknoloji ve kamu kurumları ile etkileşimi, verilen hizmetler açısından nasıl katkı sağlayabileceği üzerinde durulmuştur.