Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi Sakarya’da

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının kuruluşunun 100. Yıldönümü etkinliklerine katılmak için gittiği Sakarya’da ilk olarak Sakarya Valiliğini ziyaret etti.

Bakan Tüfenkçi’yi Valilikte Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ve Ak Parti Milletvekillerinden Prof. Dr. Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Bölge Müdürümüz Musa Aydemir, Sakarya Ticaret İl Müdürü Mitat Onay, Sakarya Gümrük Müdürü Ayşe Savaş, ve bazı daire müdürleri karşıladılar. Burada açıklama yapan Bakan Tüfenkçi; 2017’ye güçlü bir başlangıç yapılarak ilk çeyreğinde 5,2 ikinci çeyreğinde ise 5,1 büyüme ile birçok dünya ülkesinin geride bırakıldığını belirtti.

Bakan Tüfenkçi daha sonra Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının kuruluşunun 100. Yıldönümü etkinliklerine katıldı. Programda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi; ‘15 Temmuz darbe girişiminin zararının büyük olduğunu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümetin doğru politikaları ile bu musibet karşısında kısa sürede toparlanıldığını söyledi.’ Daha kaliteli ve daha çok üreteceklerini anlatan Tüfenkci, ‘Daha çok satacağız, dünyada ayak basmadık pazar bırakmayacağız. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum; hükümet olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bunu ortaya da koyduk. Siz gücünüzü koyuyorsunuz, biz de yolunuzu açıyoruz. Sonuçta kazanan Sakarya, Türkiye oluyor.’ ifadelerini kullandı