İspanya Heyetinin Bölge Müdürlüğümüz Ziyareti

İspanya’dan ‘Liman Güvenliği ve Operasyonlarında Sağlanacak Dokümanların Analizi, Operasyonel Disiplinler ve İnsan Kaynakları Yönetimi’ konularında bilgi paylaşımı amaçlı gelen İspanya Gümrük İdaresi Yetkilileri Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR’i makamında ziyaret etti.
Ziyarette İspanya Gümrük İdaresi Yetkilisi Hermelino Jesus Alonso Eiras ‘ Karşılıklı çok iyi anlaşan iki ekip var, gümrük çalışanları olarak çok iyi anlaşıyoruz çünkü ortak dili konuşuyoruz. Biz gümrük olarak kaçakçıların bizim bölgemizi seçmemeleri için çalışıyoruz. Aynı işi yapsak da, şartlarımız birbirimizden farklı. Bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak için buradayız. Bizi bu kadar iyi ağırladığınız için çok teşekkür ediyoruz, burada çok mutluyuz’ dedi.
Bölge Müdürümüz Musa Aydemir’de bölgemize geldikleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında; ‘Bölgemizde kaçakçılığı önlemede en iyi yöntemlerle ve çok iyi yetişmiş personelimizle, kaçakçıların sıkı denetimlerden dolayı tercih etmediği bir bölge oluşturmaya çalışıyoruz.  Karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımıyla bugüne kadar gerçekleşen işbirliğinin daha sıkı bir şekilde devam ettirilmesi gerekiyor.’ dedi.
Ziyaretten sonra İspanyol heyetle birlikte Kocaeli Bilim Merkezi gezildi.
Ziyarette Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü İsmet Erçetin, Kısım Amiri Ferhat Gök ve Kısım Amiri M. Güven Karahan’da hazır bulundu.