Kurumsal İletişim Çerçevesinde Hyundai Assan A.Ş.’ye Ziyaret

Bölge Müdürümüz Musa Aydemir; Bölge Müdür Yardımcımız Ceylan Er, Personel Müdürü Mehmet Zeki Bahar, Derince Gümrük Müdürü Akif Ertekin, Derince Gümrük Müdür Yardımcısı Gürkan Namlı, Derince Gümrük Muhafaza Bölge Amiri V. İhsan Yılmaz, Muayene Memurları Özcan Nalbant, Burcu Yenigün, Basri Yaşar ve Gümrük Memuru Yusuf Nurlu ile birlikte Hyundai Assan A.Ş.’nin İzmit Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasına kurumsal iletişim çerçevesinde ziyarette bulundu.
Kamu ve özel sektör işbirliğinin güçlendirilmesi, gümrük hizmetlerinin daha hızlı ve daha kolay yapılarak, ülke gelişimine katkı sağlamak ve paydaşlarımızla Kolay Ticaret Büyük Türkiye düşüncesiyle yapılan ziyarete; Hyundai Assan A.Ş. Kuruluş Tarihçesi ve Ülkemize Yatırım Kararları Sunumuyla başlanıp, fabrika gezisi, fabrikada üretilen ürünlerin üretim aşaması ve ihracı hakkında bilgi verilerek devam edildi.
Hyundai Motor Company’nin deniz aşırı ülkelerde kurduğu ilk üretim tesisi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, yılda 230 bin adetten fazla araç üretimi yaparak 40’tan fazla ülkeye ihraç etmektedir ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre en fazla ihracat yapan 4. Şirkettir.
Ayrıca ziyarette Bölge Müdürümüz Musa Aydemir’e  Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Mong Hyun Yoon tarafından Hyundai Assan A.Ş.’nin 20. Üretim yılına özel plaketi takdim edilerek  Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeline  iki ülke arasındaki ticarete katkılarından dolayı  teşekkür edildi.
Ziyarette heyetimize Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Mong Hyun Yoon ve Hyundai A.Ş. Yöneticileri eşlik etti.