Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Autoliv Cankor Otomotiv Emniyet Sistemleri San. Ve Tic.A.Ş. ‘ne teslim edildi.

Bakanlığımızın “En Kolay, En Güvenli Ticaret” misyonu doğrultusunda; “Kolay Ticaret, Büyük Türkiye” projesi kapsamında planlanarak hayata geçirilen, Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Autoliv Cankor Otomotiv Emniyet Sistemleri San. Ve Tic.A.Ş. firmasına teslim edildi.
 
Yerinde Gümrükleme... “Gümrük Yanı Başınızda”
 
Yapılan düzenlemeler, ticari hayatta yeni bir dönem açarak ihracatçı, ithalatçı ve taşıyıcı firmaların gümrük işlemlerini kendi tesislerinden yapabilmelerine imkân tanıyacaktır.
 
Gümrüklerle İşbirliği… “Gümrüklerden VIP Geçiş”
 
Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ile firmaların zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak, gümrüklerimizdeki iş yoğunluğunun önüne geçilecektir. Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasına sahip tüm ithalatçı firmalarımızın daha az ve öncelikli olarak kontrole tabi tutulacağı gümrüklerden hızlı geçiş sistemi başlatılacaktır. 2023 yılı ihracat hedefleri doğrultusunda geliştirilen bu uygulama sayesinde, ticaret erbabımızın uluslararası piyasalarda daha çok tercih edilmesi ile rekabet gücümüz artarak, ihracatımızın desteklenmesine katkı sağlanacaktır. Bu uygulamanın, önümüzdeki dönemde yaygınlaştırılmasını ve imzalanacak karşılıklı tanıma anlaşmaları ile firmalarımızın diğer ülkelerde de imtiyazlı muamele görmelerinin yolunun açılması hedeflenmektedir.
 
​Autoliv Cankor Otomotiv Emniyet Sistemleri San. Ve Tic.A.Ş. adına Bölge Müdürlüğümüzce düzenlenen 01.06.2017 tarihli ve TR/AEOF/17/41/0003 sayılı Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, 06.06.2017 tarihinde Bölge Müdürümüz Sayın Musa AYDEMİR tarafından, Bölge Müdür Yardımcımız Ali İhsan MERDANOĞLU, Şube Müdürümüz Mehmet Zeki BAHAR, firma yetkilileri Genel Müdür Özgür Doğan ÖZDOĞRU, İthalat-İhracat Müdürü Ersoy AKDEMİR hazır bulundukları törende teslim edilmiştir. Bölge Müdürümüz Musa Aydemir,  firmanın ticaret kapasitesi ve işlem hızının artışına katkı sağlayacak belgenin, firmaya ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunmuştur.
 
Firmaya Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası kapsamında, 
 
  • Basitleştirilmiş İşlem Kapsamında A.TR Dolaşım Belgesi Düzenleme ve Vize Etme
  • Eşyanın Kıymetine Bakılmaksızın Fatura Beyanı EUR.MED Fatura Beyanı Düzenleme
  • Götürü Teminat İzin/Yetkileri, verilmiştir.
AEO Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulaması hakkında bilgi almak için lütfen TIKLAYANIZ